DRZWI

Drzwi zewnętrzne służą wiele lat, zapewniają bezpieczeństwo i są prawdziwą wizytówką domu. Chronią to, co najważniejsze dla Was. My dbamy o to, by były trwałe, estetyczne i funkcjonalne. W ofercie WIKĘDu znajdziecie drzwi, które dają pewność i są prawdziwą dekoracją Waszego domu.

Jak wybrać drzwi?

Bardzo cenimy Wasze unikalne pomysły, dlatego umożliwiamy indywidualne personalizowanie drzwi zgodnie z Waszymi potrzebami – od kierunku otwarcia, koloru, przeszklenia po klamki, okucia i różnorodne akcesoria. Poniżej krok po kroku przeprowadzimy Was przez drogę do idealnie skrojonych na wymiar drzwi, pasujących do Was i Waszego domu.

Krok 1: Jakie drzwi?

Na początkowym etapie decydujecie o kierunku otwierania drzwi: prawym lub lewym. Oznacza to, że w pierwszym przypadku zawiasy będą po prawej, a w drugim po lewej stronie. Możecie też wybrać, czy drzwi będą otwierać się na zewnątrz lub do wewnątrz domu. Dodatkowo w naszym asortymencie są ozdobne naświetla drzwi z wybranej strony.

Kierunek otwierania

Lewe do zewnątrz
Lewe do wewnątrz
Prawe do wewnątrz
Prawe na zewnątrz

Krok 2: Technologia?

By możliwie najlepiej dopasować naszą ofertę do Waszych potrzeb, przygotowaliśmy pięć linii drzwi zewnętrznych WIKĘD. Różnią się one m.in.: grubością skrzydła, poziomem izolacji termicznej i akustycznej, klasą antywłamaniowości i ochroną przeciwpożarową.

Krok 3: Design

Drzwi zewnętrzne WIKĘD to niemal nieograniczone opcje łączenia kolorów, wykończeń oraz ozdobników. Możecie inspirować się modelami klasycznymi lub nowoczesnymi, dodając do nich m.in.: weneckie przeszklenia, ozdobne aluminiowe listwy, dekoracje oraz portale, okalające skrzydła drzwiowe. Zaskakująco szeroki wybór daje Wam możliwość stworzenia unikatowych drzwi do Waszego domu.

Wzory

Proponujemy trzy kolekcje wzorów drzwi zewnętrznych, które z łatwością dopasujecie do charakteru Waszego domu.

To nowoczesne drzwi o nietuzinkowej stylistyce bezramkowego łączenia zewnętrznego przeszklenia ze skrzydłem drzwiowym.
Niebagatelny charakter Waszego domu podkreślą aluminiowe drzwi z kolekcji Future Inox, pozwalające na łączenie kolorów i stosowanie specjalnych ramek inspirowanych stylem high-tech.
Dla miłośników tradycyjnych i funkcyjnych rozwiązań mamy kolekcję klasyczną – świetnie wpisującą się w każdy typ budownictwa.

Kolor

Z łatwością skonfigurujecie idealne drzwi, dzięki szerokiej palecie kolorów i możliwości ich łączenia. Wasze drzwi mogą być naprawdę wyjątkowe!

W palecie podstawowej mamy dla Was 14 najpopularniejszych, klasycznych kolorów drzwi zewnętrznych.
Specjalna paleta Wikęd Cameloen ze wzornikiem barw RAL pozwala dowolnie dobrać odcień drzwi, zgodnie z Waszymi potrzebami.
Wikęd BiKolor to idealne rozwiązanie, gdy chcecie dopasować kolor drzwi do koloru elewacji i ściany wewnętrznej w domu jednocześnie.
Ekstrawagancki efekt uzyskacie, jeśli Wasze skrzydło drzwiowe będzie dwukolorowe. Umożliwi to opcja Wikęd DuoKolor.

Wykończenie

Wykończenie drzwi to przysłowiowa wisienka na torcie. Szkło nada im nowoczesnego charakteru, a aluminiowe ramki lekkości. Jeśli zależy Wam na oryginalnym efekcie, postawcie na portal okalający skrzydła drzwiowe.

Szklenie

Dodatkowe szklenie drzwi zewnętrznych nadaje im nowoczesnego charakteru i elegancji jednocześnie. Zależnie od potrzeb i rodzaju wybranych drzwi, możecie postawić na m.in.: szkło przezroczyste, mleczne lub weneckie.

Ramka INOX

Ramki INOX to lekkie aluminiowe wykończenia, nadające Waszym drzwiom nowoczesnego i indywidulanego charakteru.

Portal

Portal drzwiowy to nietuzinkowe rozwiązanie, które nada wyjątkowego charakteru Waszym drzwiom. Może symetrycznie lub niesymetrycznie okalać drzwi zewnętrzne, zaskakując oryginalnością. Portale to nowość w naszej ofercie. Wykonujemy je z lekkiego i wytrzymałego aluminium, zamiast powszechnie stosowanej płyty meblowej.

Krok 4: Sposoby otwierania

Drzwi do Waszego domu mogą się otwierać, jak tylko chcecie! Do wyboru mamy najbardziej popularne rozwiązania okuć drzwiowych, jak klamki i gałki, ale też bardziej nowoczesne podchwyty, które nadają drzwiom zewnętrznym indywidualnego charakteru. Wszystkie te opcje możecie miksować ze sobą, tworząc oryginalne i funkcjonalne rozwiązania dla Waszego domu.

Klamko-klamka
Klamko-pochwyt
Pochwyt-pochwyt
Klamko-gałka