NAPĘDY DO BRAM GARAŻY PODZIEMNYCH TIGA / TIGA +

Nasze napędy do bram garaży podziemnych nowej generacji
tiga i tiga+ to udoskonalone wersje napędów bramy garażowej SOMMER base+ und pro+.
Wymagania stawiane napędom do bram garaży podziemnych są szczególnie wysokie. Te układy napędowe częściej podlegają większym obciążeniom, a jednocześnie muszą zapewniać maksimum bezpieczeństwa i ochrony. W przypadku napędów tiga i tiga+ rozwiązaniem jest typowa zasada stosowana w produktach SOMMER: właściwe połączenie siły i inteligencji.

Maksymalna elastyczność
Dzięki oddzielnej obudowie sterownika do montażu naściennego nie dochodzi do zakłócenia przejazdu podczas instalacji sterownika. Napędy do bram garaży podziemnych tiga i tiga+ używają tego samego wózka jezdnego. Ogranicza to miejsce i koszty składowania części zamiennych.

Bezpieczeństwo dzięki kodowanemu systemowi radiowemu
Napęd bramy garażowej z dwukierunkowym, zmiennym, kodowanym systemem radiowym gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. System radiowy SOMloq2 działa dwukierunkowo; oznacza to możliwość odbierania komunikatów zwrotnych o przesłanym poleceniu lub położeniu bramy. Kod Rollingcode jest szyfrowany 128-bitowo. Taką samą metodę szyfrowania stosuje się w bankowości internetowej. Kompatybilność wsteczna nadajnika z systemem radiowym Somloq-Rollingcode jest zawsze gwarantowana.

Liczne rozszerzenia
Dostępne są również przydatne rozszerzenia, jak np. dodatkowa pamięć Memo, czujnik ruchu Motion oraz liczne dodatkowe moduły wyposażenia. Dodatkowe możliwości podłączenia bezpośrednio do wózka jezdnego (zestyk drzwi przejściowych oraz stykowa listwa zabezpieczająca OSE lub 8k2). Nasza budowa modułowa pozwala na szybki i łatwy montaż rozszerzeń. Z uwagi na fakt, że przyłącza znajdują się bezpośrednio na wózku jezdnym, nie ma konieczności stosowania kabla spiralnego co zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy dzięki mniejszemu nakładowi pracy.